CORE RIPPER WAVEBOARD

RIP EVERY TURN. ENJOY EVERY WAVE

Dla miłośników stylu wave, surfing na falach to droga do nirwany. A fale bywają przeróżne.Raz wysokie na człowieka, innym razem zaledwie po kolana. Jedne strome, inne łagodne. Gdzieniegdzie ciasne, gdzie indziej szerokie. Nieraz zawijające sie w tuby. Inne są te generowane tylko przez wiatr, a inne łamiące się na rafach. Wreszcie i te chaotyczne, trudne do okiełzania. Dlatego stworzyliśmy allroundera - Rippera 2. Klasyczna, glassed, shortboard, sprawdzająca się w każdych warunkach. To wynik 10 lat badań i rozwoju wieloletniego partnera CORE (siostrzanej firmy CORE) Carved.de, wiodącej na rynku desek typu custom wykonywanych na specjalne zamówienie.
Ripper 2 nie ma nic wspólnego z seryjnie produkowanymi surfboardami z pakowanego próżniowo styropianu. Świadomie odrzucamy takie konstrukcje (sandwich) na rzecz trwalszych materiałów: PU, włókna węglowego i szklanego. NIekonwencjonalnie? Śmiało? Możliwe. Jedno, co pewne - to, iż nie poddajemy się żadnej branżowej ideologii.

KLASYCZNY WAVEBOARD

Ripper 2 ma czystą all-roundową linię, która pozwoli Ci przyjąć niemalże każde wyzwanie matki natury. Zaprojektowany dla czystej jazdy po falach - ze strapami albo bez. Dobraliśmy szerokość i konkawę (wklęsłość poprzeczną dna), by gładko przechodziła przez czop między falami. Zaś odpowiedni rocker (wygięcie wzdłużne) zapewnia doskonałą zabawę przy jeździe ze szczytu fali i w jej wnętrzu.PODWÓJNY RDZEŃ

Zalaminowany drewniany rdzeń przechodi wzdłużnie przez całą deskę, nadając jej giętkość. To jemu Ripper 2 zawdzięcza swój niepowtarzalny charakter. Drugi rdzeń (mocnica) jest widoczny na powierzchni deski. W nim zatopione są inserty do strapów. Mocnica jest otoczona włóknem szkalnym, węglowym i żywicą, które stanowią twardą górną powłokę deski.

TWARDY TOP

Widoczne czarne włókno węglowe tylnej platformyj, zaprojektowane, by przyjmować wycisk, jaki ma miejsce jedynie w kitesurfingu. Przyj naprzód i tnij fale. Ta deska cię nie zawiedzie.SYLWETKA SHORTBOARD

Charakterystyczny rocker tej deski w połączeniu z klasyczną sylwetką shortboard sprawdza się i w chaotycznych, pędzonych wiatrem falach, i wśród tych gładkich jak masło, łamiących się na rafie. Wyważona szerokość pozwala jej gładko iść przez czop, jak i przebić się przez wzburzone fale przyboju. Umiarkowane podgięcie rufy i nieco zwiększona objętość dziobu i rufy czynią Rippera 2 lotnym, nadają mu prędkości, którą ten utrzymuje w dziurach wiatrowych. Krawędzie są obłe po środku, a zaostrzone na rufie, co pozwala na dynamiczne skręty wśród rozbryzgu, z którego dobywają się radosne okrzyki.

THRUSTER SETUP

Ripper 2 zaopatrzony został w clasyczny 3-finowy zestaw typu THRUSTER - co zapewnia większą swobodę sterowania: ciaśniejsze skręty i swobodniejsze zjazdy z fal.

ORIGINAL FCS II FIN SYSTEM

Jako że każdemu zdarza się złamać fin, ważnym jest, by trzymać się globalnych standardów finów. (By znalezienie zamienninka w lokalnym surf shopie, o limitowanym asortymencie, nie stanowiła kłopotu.) System FCS II to nowy bez-śrubowy system, pozwalający dokonać wymiany bez narzędzi, w 2 sekundy. Co więcej FCS II jest kompatybilny ze starszymi finami typu FCS, dzięki dodatkowym śrubom mocującym.

ORIGINAL DAKINE STRAPS

Tylko to co nalepsze jest wystarczająco dobre. Dlatego pakujemy z każdą deską oryginalne strapy Dakine, dla tych, którzy wolą jazdę w strapach. Inserty są zamocowane w drewnianej w drewniany stringer, co zapewnia im niezrónaną trwałość i odporność. Zatem mocuj i zdejmuj strapy do woli i nie martw się o inserty. Wiemy, że cię nie zawiodą.OBŁY DZIÓB

Może i ostry dziób wygląda lepiej, jednak zdecydowaliśmy się zaokrąglić dziób Rippera 2, bowiem - na dłuższą metę - obły dziób okazuje się bezpieczniejszy i trwalszy. I co równie ważne Ripper 2 lepiej wchodzi do torby/quivera, nie zawadza i w nic się nie wbija.

Ceny

RIPPER 2 WAVE BOARD
3900,-
CENA ZAWIERA: PAD/STRAPY DAKINE/FINY FCS2